SaunaFest

Festival zážitkového saunování

SAUNAFEST 

je festivalem zážitkového saunování. Přináší zajímavé a netradiční principy saunování z řady zemí. Hlavním programem je soutěž českých saunových mistrů v saunových ceremoniálech – saunovém divadle. Nejlepší postupují na Mistrovství světa AUFGUSS WM. Na SaunaFestu probíhá oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech, které je licencovanou kvalifikací na MS. V rámci doprovodných programů přijíždí saunéři z celého světa a představují saunové umění. Na SaunaFestu se tak návštěvníci setkají s metličkováním v ruské/severské/slovanské banye, s peelingovými procedurami, s vystoupením hostů – těch nejúspěšnějších saunérů s větových soutěží. 

V roce 2013 se poprvé uskutečnil Festival zážitkového saunování SaunaFest, který přinesl možnost profesionálně organizované  soutěže saunérů. V prvních ročnících jsme na SaunaFestu pořádali také soutěž saunérů z Evropy – Grand Prix Czech Republic. Dnes je vystoupení těchto hostů nesoutěžní.

Jedná se o jeden z největších saunových eventů. 

V roce 2014 jsme přinesli novinku v podobě soutěže Mistr ručníku, kde saunéři v krátkém vystoupení mimo saunu představují nejlepší techniky a kreace s ručníky.

Na posledním SaunaFestu se uskutečnilo téměř 80 soutěžních ceremoniálů. V doprovodném programu se představila litevská skupina a jejich pojetí severského metličkování a procedur s použitím přírodních větviček a medů. Nemohla chybět ani soutěž Windstorm Master v síle mávání ručníkem. Bohatý doprovodný program přinesl saunové divadlo a další saunové zážitky, exhibice hostů.

Důležitá je možnost setkání saunérů a jejich vzájemná inspirace.

Proběhlé ročníky:

2013, 2014, 2015 – Golfový resort Kunětická Hora, Cedrus Spa
2016, 2017, 2018, 2019, 2020 – Aquapalace Praha

Další informace najdete na www.SaunaFest.cz , na stránce Česká asociace saunérů www.Sauneri.cz a na Facebooku. 

SaunaFest pořádá Saunový mág Pavel Hofrichter, produkčně zajišťuje RAIN.cz spol. s r.o, soutěž vyhlašuje Česká asociace saunérů a celý festival se pořádá ve spolupráci s Aquapalace Praha 

Pavel Hofrichter
ředitel Sauna festu

tel: 603 840 883
e-mail: hofrichter@rain.cz
www: saunafest.cz